ПроКредит Банка годинава ексклузивен партнер на Македонско-Германското стопанско здружение

ПроКредит Банка Македонија оваа година ќе биде ексклузивен партнер на Македонско-Германското стопанско здружение, известија од здружението. ПроКредит Банка ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

Поттикнување зелена транзиција со цел зголемување на уделот на енергија добиена од обновливи извори, зајакнување на човечкиот капитал, како и подобрување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на денешната осма седница ја донесе Програмата за економски реформи (ПЕР 2022 – 2024), во која се идентификувани клучните предизвици коишто треба да ја ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 8-ма седница донесе одлука да продолжи важноста на мерката за определување на највисоки цени на основните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Приоритетните цели и задачи на Комерцијална банка АД Скопје се темелат на Изјавата за политиката на Банката, остварените резултати во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Најголемата банка во земјава, Комерцијална банка, имаше фантастична година. Таа успеа за 12 месеци во 2021 година да забележи пораст ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Најпрво сакам да ви посакам добредојдовте на овој голем сенароден протест. Овде нема политика, овде има само една партија, тоа е Македонија, и тука се луѓе од ...
сите 878 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 103 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц ги повика граѓаните заеднички да се соочат со економските проблеми кои ја тресат Германија, особено инфлацијата и најави дека ќе ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПроКредит Банка годинава ексклузивен партнер на Македонско-Германското стопанско здружение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: