НЛБ Банка оствари рекодна добивка од 36 милиони евра за 2021 година

2 копии

Трите најголеми банки во земјава – Комерцијална банка, Стопанска банка и НЛБ – на сајтот на Македонска берза ги објавија извештаите за нивното работење во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Одржувањето на високата стабилност и сигурност врз основа на здравите деловни фундаменти, прудентното управување со ризиците, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Сегашната клима сугерира дека и следната година ќе биде предизвикувачка и затоа Банката и понатаму внимателно ќе ги анализира ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка Скопје лани го зголеми кредитирањето за 114 милиони евра, а прибра 50 милиони евра нови заштеди и депозити кои сега изнесуваат 1,46 милијарди ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка успешно ги зголемува приходите од другите банкарски операции кои досега беа во сенка на нето приходите од камати. Билансот покажува ТТК Банка е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 470 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 471 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ Банка оствари рекодна добивка од 36 милиони евра за 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: