Развојната банка ја заврши 2021 година со двоцифрен раст

2 копии

Трите најголеми банки во земјава – Комерцијална банка, Стопанска банка и НЛБ – на сајтот на Македонска берза ги објавија извештаите за нивното работење во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Одржувањето на високата стабилност и сигурност врз основа на здравите деловни фундаменти, прудентното управување со ризиците, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Сегашната клима сугерира дека и следната година ќе биде предизвикувачка и затоа Банката и понатаму внимателно ќе ги анализира ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка Скопје лани го зголеми кредитирањето за 114 милиони евра, а прибра 50 милиони евра нови заштеди и депозити кои сега изнесуваат 1,46 милијарди ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка успешно ги зголемува приходите од другите банкарски операции кои досега беа во сенка на нето приходите од камати. Билансот покажува ТТК Банка е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, во своето гостување во емисијата „Само вистина“ која се емитува на Канал 5 рече дека ова што сега ни се случува ...
сите 595 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 244 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Развојната банка ја заврши 2021 година со двоцифрен раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: