ПроКредит Банка годинава ексклузивен партнер на Македонско-Германското стопанско здружение

ПроКредит Банка Македонија оваа година ќе биде ексклузивен партнер на Македонско-Германското стопанско здружение, известија од здружението. ПроКредит Банка ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

Поттикнување зелена транзиција со цел зголемување на уделот на енергија добиена од обновливи извори, зајакнување на човечкиот капитал, како и подобрување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на денешната осма седница ја донесе Програмата за економски реформи (ПЕР 2022 – 2024), во која се идентификувани клучните предизвици коишто треба да ја ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 8-ма седница донесе одлука да продолжи важноста на мерката за определување на највисоки цени на основните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Приоритетните цели и задачи на Комерцијална банка АД Скопје се темелат на Изјавата за политиката на Банката, остварените резултати во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Најголемата банка во земјава, Комерцијална банка, имаше фантастична година. Таа успеа за 12 месеци во 2021 година да забележи пораст ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПроКредит Банка годинава ексклузивен партнер на Македонско-Германското стопанско здружение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: