Шест американски авиони Ф-15 до крајот на идната недела ќе бидат распоредени во Естонија


Шест американски авиони Ф-15 денеска слетаа во воздухопловна база во Естонија и до крајот на следната недела тие ќе бидат распоредени, бидејќи НАТО го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и премиерот на Македонија Димитар Ковачевски разговарале за ситуацијата на руско-украинската граница. Алијансата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Распоредувањето американски војници во Европа е доказ дека Русија има причина за загриженост, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -САД де факто ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија Димитар Ковачевски, ја започна својата прва официјална посета на Брисел со средба во седиштето на НАТО со генералниот секретар, Јенс ...
| | веќе видена | слични

Денеска ја започнав мојата дводневната работна посета на Брисел и остварив средба со Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, напиша на својот Фејсбук, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние се браниме меѓусебно, му порача Столтенберг на Ковачевски во контекст на разговорите за Украина.Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, утрово по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски ја започна дводневната работна посета на Брисел со средба со Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. На средбата во ...
| | веќе видена | слични

НАТО ја воочува најголемата концентрација на руски сили во Белорусија од Студената војна, вклучувајќи и ново оружје. Алијансата ја повикува Русија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
сите 532 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 216 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 177 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 131 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шест американски авиони Ф-15 до крајот на идната недела ќе бидат распоредени во Естонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: