ШТО ЌЕ СЕ МЕНУВА? Драги Ѓорѓиев вели дека КОМИСИЈАТА ПОВЕЌЕ ВНИМАНИЕ ЌЕ ПОСВЕТИ НА УЧЕБНИЦИТЕ


Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
| | веќе видена | слични

Иван Илчев, член на бугарскиот дел од Мешовитата комисија со Македонија за историски и образовни прашања, го негира фактот дека во текот на Втората светска ...
| | веќе видена | слични

Меѓусебни обвинувања ја обележаа новата средба на меѓовитата историска комисија. Не се постигнува резултат поради неподготвеноста на бугарската страна да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шефот на бугарскиот дел на Заедничката историска комисија со Македонија Ангел Димитров изјави дека нема никакви промени во неа. Тие што не се во неа, ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека инсистирал разговорот за Гоце Делчев повторно да се отвори, додавајќи дека, за жал, тоа ќе биде пред Мешовитата комисија по одбележувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема промени во составот на заедничката историска комисија со Северна Македонија од бугарска страна. Луѓето кои повеќе не се во комисијата за Северна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во бугарскиот дел од Мешовитата историска комисија со Македонија нема промени, но договорена е поголема динамика во работата и до средината на мај треба да има ...
| | веќе видена | слични

Нема промени во заедничката историска комисија со С. Македонија од бугарска страна. Луѓето кои повеќе не се во комисијата за РСМ си заминаа доброволно и не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 622 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 563 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 418 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДС. Одговорни за тоа се затворските управи и служби поставени од СДС во чија што ...
сите 157 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО ЌЕ СЕ МЕНУВА? Драги Ѓорѓиев вели дека КОМИСИЈАТА ПОВЕЌЕ ВНИМАНИЕ ЌЕ ПОСВЕТИ НА УЧЕБНИЦИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: