ШТО ЌЕ СЕ МЕНУВА? Драги Ѓорѓиев вели дека КОМИСИЈАТА ПОВЕЌЕ ВНИМАНИЕ ЌЕ ПОСВЕТИ НА УЧЕБНИЦИТЕ


Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
| | веќе видена | слични

Иван Илчев, член на бугарскиот дел од Мешовитата комисија со Македонија за историски и образовни прашања, го негира фактот дека во текот на Втората светска ...
| | веќе видена | слични

Меѓусебни обвинувања ја обележаа новата средба на меѓовитата историска комисија. Не се постигнува резултат поради неподготвеноста на бугарската страна да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шефот на бугарскиот дел на Заедничката историска комисија со Македонија Ангел Димитров изјави дека нема никакви промени во неа. Тие што не се во неа, ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека инсистирал разговорот за Гоце Делчев повторно да се отвори, додавајќи дека, за жал, тоа ќе биде пред Мешовитата комисија по одбележувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема промени во составот на заедничката историска комисија со Северна Македонија од бугарска страна. Луѓето кои повеќе не се во комисијата за Северна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во бугарскиот дел од Мешовитата историска комисија со Македонија нема промени, но договорена е поголема динамика во работата и до средината на мај треба да има ...
| | веќе видена | слични

Нема промени во заедничката историска комисија со С. Македонија од бугарска страна. Луѓето кои повеќе не се во комисијата за РСМ си заминаа доброволно и не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 187 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО ЌЕ СЕ МЕНУВА? Драги Ѓорѓиев вели дека КОМИСИЈАТА ПОВЕЌЕ ВНИМАНИЕ ЌЕ ПОСВЕТИ НА УЧЕБНИЦИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: