„Повторно запејте ти и Аки“: Тони Цетински испрати емотивна порака на роденденот на Тоше


Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
| | веќе видена | слични

Еден од најпосакуваните мажи на Холивуд, актерот Расел Кроу имаше особено забележителна улога во филмот „Гладијатор“ каде го глумеше Максимус, алфа-мажјак чија ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Анастасија Ражњатовиќ се уште е во Дубаи. Таа веќе повеќе денови ужива со своите другарки во толиот Дубаи од каде секојдневно објавува фотографии и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северина Вучковиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија со мистериозно момче преправено во Џокер. На сликата пејачката има прилично тажен израз на ...
| | веќе видена | слични

Пејачката на „Ѕвездите на гранд“ Тамара Селимовиќ која е во врска со колегата Емир Хабибовиќ кој е 15 години постар од неа го чекаат своето прво дете. Во ...
| | веќе видена | слични

Oткако успешно успеа да се протне во медиумите по долго време Ријана сеуште е нај пишуваната јавна личност деновиве.Таа вчера со објавата на папарацо фотките ...
| | веќе видена | слични

Заедно со тие две фотографии, напаѓачот на Милан и шведската репрезентација само накратко напиша: „Осмели се ,Златан“. На првата фотографија се гледа мало ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот бек на НБА, од млад навивач доби постер за да го потпише, а Ајверсон за малку ќе се расплачеше кога го виде неодамна починатиот Коби Брајант. "Ова ...
| | веќе видена | слични

Тили Адамс (11) од Лондон е едно од 117.000 деца под 16 години, кои се борат долгите последици на ковид во Велика Британија, пишува британски Мирор . Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 274 | | | веќе видена

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 698 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 273 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Повторно запејте ти и Аки“: Тони Цетински испрати емотивна порака на роденденот на Тоше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: