Нед Прајс: Во светот има само еден човек кој знае што подготвува Русија за Украина


Портпаролот на Стејт департментот Нед Прајс одржа прес-конференција на која ги повтори ставовите на САД и Стејт департментот за руско-украинската криза, ...
| | веќе видена | слични

Не треба да заборавиме дека околу руско украинските односи голема врева имаше уште лани во април, па сега се реактуализира пред два месеци и тоа не е ништо ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Дополнителните американски војници, кои се во состојба на готовност во Источна Европа, нема да бидат дел од 8.000 американски војници подготвени да ги поддржат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во петокот, американскиот претседател Џо Бајден рече дека американски трупи во блиска иднина ќе бидат префрлени во земјите од Источна Европа и НАТО, но дека ...
| | веќе видена | слични

Пентагон денеска соопшти дека се водат активни разговори со источноевропските сојузници за можно распоредување на американски војници во источното крило на ...
| | веќе видена | слични

Сѐ поголем е јазот меѓу Русија и западните земји. Поради растечките тензии на границата со Украина и воените трупи и тенкови кои речиси секој ден пристигнуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 333 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер, Кирил Петков, во видеообраќање го повика претседателот на државата, Румен Радев, да го свика Консултативниот совет за национална безбедност ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нед Прајс: Во светот има само еден човек кој знае што подготвува Русија за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: