Театарот во Струмица како депонија на политичкиот отпад

Српскиот историчар Милован Пизари кој ги истражува злосторствата над Србите во Првата светска војна , дошол до доволно материјали кои сведочат дека српски ...
| | веќе видена | слични

Српски историчар ја обвини Бугарија за геноцид, депортација и истребување на населението во Србија и бугаризација на Македонија, објави БГНЕС. Наводите беа ...
| | веќе видена | слични

Марко Петревски Македонскиот историчар д-р Бранислав Светозаревиќ Покорни неодамна ја промовираше својата последна книга „Македонци - Милениумски сведоштва за ...
| | веќе видена | слични

Состојбата за користењето на дигиталните услуги е различна од општина до општина, но како што забележуваат експертите, генерално, процесот на дигитализација е ...
| | веќе видена | слични

Што се случува со културата во Македонија, но во оној македонскиот културен дел од пеколот, е комплексно прашање, кое бара одговори веднаш, тука и сега. Драги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поголема решителност и посветеност за интензивно учење и проучувањето на и за македонскиот јазик, литература и култура, идеи и планови за истражувачки проекти ...
| | веќе видена | слични

Со вонредниот професор на Институтот за историја при Филозофскиот факултет во Скопје, Никола Минов, разговаравме за некои од политичките аспекти на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Театарот во Струмица како депонија на политичкиот отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: