Ковачевски: Корупцијата чесните ги прави наивни, а нечесните снаодливи

Борбата со корупцијата и криминалот треба да биде во институциите кои се задолжени за тоа, како МВР, Обвинителството, судството и сите тие да сносат апсолутна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски информира дека утрово се слушнал со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и дека договориле средба која треба да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За јазикот и идентитетот ниту се разговара, ниту преговара, ниту ќе се преговара во иднина, истакна премиерот Ковачевски во интервју за националниот ...
| | веќе видена | слични

Новата енергија и динамика на односите со Бугарија утврдени на нашата прва средба со делегацијата на бугарската Влада во Скопје и на возвратната посета на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата енергија и динамика на односите со Бугарија, утврдени на нашата прва средба со делегацијата на бугарската влада во Скопје и на возвратната посета на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„За јазикот и идентитетот ниту се разговара, ниту преговара, ниту ќе се преговара во иднина“, истакна премиерот Ковачевски во интервју за Националната ...
| | веќе видена | слични

„Новата енергија и динамика во односите со Бугарија, низ работата на првите средби на работните групи, стави на маса многу проекти и можности за соработка“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барањето за укинување на техничката Влада е потврда дека во моментот имаме комплетно демократизирани институции, демократски напредок на општеството, слободни ...
| | веќе видена | слични

СДСМ е партија која што е меѓу првите која го поддржа предлогот за една изборна единица и го има дури во својата програма, порача претседателот на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 463 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 181 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието „невидените“ чекори кои ги најавуваше Мицкоски се сведоа на еден протест за еден месец од ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Корупцијата чесните ги прави наивни, а нечесните снаодливи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: