Лавров: Русија нема намера да ја нападне Украина, НАТО ја разгорува хистеријата


Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека „во блиска иднина“ ќе ги премести американските војници во земјите од Источна Европа и НАТО.„Ќе ја испратам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Водечкиот американски генерал Марк Мили изјави дека руската инвазија на Украина би била „страшна“ и дека ќе доведе до голем број жртви. Мили ја опиша ...
| | веќе видена | слични

Мили ја опиша, како што рече, акумулацијата на 100.000 руски војници во близина на украинската граница како најголема од Студената војна, објави Би Би Си. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Разговорот меѓу американскиот претседател Џозеф Бајден и украинскиот претседател Володимир Зеленски во четвртокот „не помина добро“, изјави висок украински ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Британското Министерство за надворешни работи в понеделник ќе објави дека ќе ги заостри санкциите против Русија во случај на инвазија на Украина, изјави за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 128 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров: Русија нема намера да ја нападне Украина, НАТО ја разгорува хистеријата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: