ГОЛЕМ ОГЛАС: 25 АЛБАНЦИ, ПО ЧЕТВОРИЦА МАКЕДОНЦИ И ТУРЦИ, ТРОЈЦА РОМИ.... - еве какви кадри се бараат во УЈП и колкави плати ќе земаат

Нови вработувања ќе има во Управата за јавни приходи. Во даночната администррација на земјава ќе се примат дури 40 нови луѓе. Пред неколку дена Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Управата за финансиска полиција изврши претрес во дом и други простории во Гевгелија, каде што живее и работи лице осомничено за затајување данок, измама, ...
| | веќе видена | слични

47.095 евра, 603.000 денари и 250 швајцарски франци се запленети при претрес на дом во Гевгелија, информираат од Управата за финансиска полиција.„Постапувајќи ...
| | веќе видена | слични

Според извештајот за извршениот финансиски попис за 2021 година, што в понеделник ќе се најде на разгледување и пред Советот на Општината, до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот институт за економски истражувања предложил да му се доделуваат 20.000 евра на секој жител на Германија откако ќе наполни 18 години. Парите не би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Пензискиот систем во Република Македонија е составен од пензиско и инвалидско осигурување врз основа на генерациска солидарност и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМ ОГЛАС: 25 АЛБАНЦИ, ПО ЧЕТВОРИЦА МАКЕДОНЦИ И ТУРЦИ, ТРОЈЦА РОМИ.... - еве какви кадри се бараат во УЈП и колкави плати ќе земаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: