Цели на реформата на пензискиот систем и очекувани придобивки

Бидете чекор пред изненадувањата што ги носи животот и едноставно, подарете љубов. Во февруари - месецот на љубовта, повеќе од кога и да е искажете ги грижата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шведска ќе испрати дипломати во Турција за да се обиде да ги надмине приговорите на Анкара на нејзиниот план за пристап во НАТО, рече министерот за одбрана ...
сите 576 | | | веќе видена

Соборот на СПЦ денеска го одобри канонското единство на СПЦ со Македонската православна црква, односно „Охридска архиепископија“, пишуваат српските медиуми. ...
сите 498 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 119 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 154 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 103 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 208 | | | веќе видена

Украинците ќе преименуваат железничка линија во „Стефаниа експрес“, по победничката песна на Евровизија отпеана од Калуш Оркестра. var ai_script = ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 55 | | | веќе видена

Вчера околу 5:00 часот во штипската полиција било пријавено дека на улица Борис Кидрич, мопед со штипски регистарски таблички, управуван од малолетник, излетал ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цели на реформата на пензискиот систем и очекувани придобивки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: