ЕП 2022: Бајката на Холандија продолжува, победа над Португалија и потврда на второто место


Бајката на Холандија на Европското ракометно првенство 2022 година продолжува, откако Холанѓаните вечерва ја совладаа и Португалија, и со две победи продолжија ...
| | веќе видена | слични

На Европското првенство за ракометари што ќе се одржува во Унгарија и Словачка, денеска на програмата дуелите последното коло во четвртфиналната група 1 по кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Холандија и Хрватска одиграа интересен меч со повеќе пресврти за на крајот да се задоволат со 28:28 реми во последниот меч по групи за двете репрезентации на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекциите на Хрватска и Холандија одиграа без победник 28-28 во последниот нивни меч во групата 1 од главната фаза на Европското првенство. Ова беше дуел во ...
| | веќе видена | слични

Црногорската ракометна репрезентација уште еднаш ја докажа онаа старата балканска дека по секој успех, најчесто се се завршува со голема караница меѓу актерите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 131 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП 2022: Бајката на Холандија продолжува, победа над Португалија и потврда на второто место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: