Новите министри ги презедоа функциите, премиерот најавува посветеност на клучните прашања за граѓаните

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Ексклузивно за Точка, Гаќина ни откри дека следната година, во престижниот простор Кунстхале (кој е дел од Музеум Квартиер) во срцето на Виена на 1.000 метри ...
| | веќе видена | слични

Со 62 гласа „за“, Собранието на 18 Јануари ја изгласа новата Влада на Република Северна Македонија на премиерот Димитар Ковачевски, со мандат до 2024 година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерка за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска денеска ги посети националните установи од областа на културата – Националната галерија, Националната ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека и оние што го познаваат МСУ се изненадија што се* имаме во нашата колекција. Кога велиме дека имаме автори од сите делови на светот, тоа значи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новите министри ги презедоа функциите, премиерот најавува посветеност на клучните прашања за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: