Уметноста на Стаал и колективот „Что делат?“ - дел Колекцијата на МСУ

Мислам дека и оние што го познаваат МСУ се изненадија што се* имаме во нашата колекција. Кога велиме дека имаме автори од сите делови на светот, тоа значи ...
| | веќе видена | слични

Ексклузивно за Точка, Гаќина ни откри дека следната година, во престижниот простор Кунстхале (кој е дел од Музеум Квартиер) во срцето на Виена на 1.000 метри ...
| | веќе видена | слични

Со 62 гласа „за“, Собранието на 18 Јануари ја изгласа новата Влада на Република Северна Македонија на премиерот Димитар Ковачевски, со мандат до 2024 година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерка за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска денеска ги посети националните установи од областа на културата – Националната галерија, Националната ...
| | веќе видена | слични

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уметноста на Стаал и колективот „Что делат?“ - дел Колекцијата на МСУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: