Македонско - бугарско одење по жица


Македонија нема богати пензионери кои со пензијата можат да си дозволат живот без посебни грижи за сметките кои стасуваат, за одржување на здравјето и имотот ...
| | веќе видена | слични

Новиот пристап, кој при минатонеделната посета на Скопје на бугарскиот премиер Кирил Петков го најавија заедно со македонскиот премиер Димитар Ковачевски, не ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ги почнува консултациите со економско-социјалните партнери за зголемување на минималната плата. Синдикатите бараат минималната плата да се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во јануари лани Фондот за пензиско и инвалидско осигурување изброја 323.503 корисници на пензија. Ни малку не беше лесна година за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По предавањето на ранетите, а потоа и другите украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, кои беа под опсада со недели, слики од војници кои се ...
сите 377 | | | веќе видена

На Денот на сесловенските просветители свети Кирил и Методиј, денеска во соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје, се одржува литургијата, со која ...
сите 339 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
сите 191 | | | веќе видена

Голем пожар во утринските часови ја зафати фабриката Аустротерм во населбата Каменица во Бихаќ во БиХ, која се занимава со производство на топлинска изолација, ...
сите 91 | | | веќе видена

Росонерите синоќа парадираа во Милан со освоениот пехар, а Златан Ибрахимовиќ го исмеа Хакан Чалханоглу кој замина во Интер минатото лето. Италија Во ...
сите 124 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 206 | | | веќе видена

Ако нешто се реши, ќе се реши во име на геополитика. Средбата во Рим на македонскиот и бугарскиот премиер не може да донесе промени преку ноќ.Советникот на ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонско - бугарско одење по жица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: