Британската економија се врати на нивоата пред пандемијата

8 копии

Германската економија претрпе огромни штети од почетокот на пандемијата, соопшти денеска Институтот за германска економија (ИВ) во Келн.– Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Глобалната туристичка индустрија порасна за 4,0 отсто минатата година во споредба со 2020 година, но сите показатели се сè уште далеку под нивото пред ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната организација на трудот (МОТ) ја намали својата прогноза за закрепнување на пазарот на труд во 2022 година. Организацијата очекува дефицит во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 281 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската економија се врати на нивоата пред пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: