Ирска и Чиле најбрзо закрепнуваат од последиците на пандемијата

Глобалната туристичка индустрија порасна за 4,0 отсто минатата година во споредба со 2020 година, но сите показатели се сè уште далеку под нивото пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ирска и Чиле најбрзо закрепнуваат од последиците на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: