Додека власта се фали со добра економска политика, странските директни инвестиции ја заобиколуваат Македонија


Поразителни податоци. Приливот на СДИ за првите 9 (девет) месеци од 2021 година споредено со земјите од регионот и прилив на СДИ по глава на жител за првите 9 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нова буџетска година, а стари излитени лаги од страна на власта на СДСМ и ДУИ. На почетокот на секоја година криминалната власт на заевизмот најавува економски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пиунот Ковачевски како прва мерка ја зголеми цената на струјата за 15%, а како заменик министер ја задолжи државата 2.1 милијарда евра. Како заменик министер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со формирањето на Советот за унапредување на високо образование и стратешки истражувања во Стопанската комора на Северна Македонија практично започна ...
| | веќе видена | слични

И годинава Стопанската комора продолжува со реализација на Програмата за претприемништво и лидерство и Програма за развој на мали и средни бизниси. Како ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Македонија поради корупцијата на власта е закована на дното по прилив на странски во однос на земјите од регионот. Албанија, Косово и Србија имаат далеку ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со години ја лажеше јавноста дека ако СДСМ дојде на власт, нема да има субвенции за земјоделците, а денес не само што има субвенции, туку тие се и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Зошто Ковачевски не беше во изолација кога се тестирал за Ковид, ќе има ли кривична одговорност за Зечевиќ за ширење на зараза?, парашуваат од ...
сите 174 | | | веќе видена

Пријавени се 97 смртни случаи во 20 градови во текот на изминатата недела, за 76,4% повеќе во однос на минатата недела. Најголем дел од нив се од Скопје-38. Во ...
сите 476 | | | веќе видена

Портпаролот на Стејт департментот Нед Прајс одржа прес-конференција на која ги повтори ставовите на САД и Стејт департментот за руско-украинската криза, ...
сите 260 | | | веќе видена

САД размислуваат во следните неколку недели да преместат дел од своите војници стационирани во Западна Европа во Источна Европа, изјави за британските медиуми ...
сите 250 | | | веќе видена

Техничката министерка во Првата Пржинска Влада, Фросина Ременски смета дека измените на Законот за Влада ќе се донесат без про и контра ставови во собраниска ...
сите 339 | | | веќе видена

Синдикалците се подготвуваат за штрајк откако владата по втор пат ја одложува средбата со нив. Сега им ја презакажа за идниот понеделник. Требаше да се ...
сите 235 | | | веќе видена

Како и претходните години, така и оваа, најмногу пари за оваа намена ќе потроши Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека власта се фали со добра економска политика, странските директни инвестиции ја заобиколуваат Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: