СТОПАНСКА КОМОРА ПОЧНУВА ПРОГРАМА ЗА РАЗВОЈ НА СТАРТАП БИЗНИСИ Наменета е за млади вработени и невработени

И годинава Стопанската комора продолжува со реализација на Програмата за претприемништво и лидерство и Програма за развој на мали и средни бизниси. Како ...
| | веќе видена | слични

Црвен крст Охрид ќе обучува негуватели за стари и лица со попреченост. Врз основа на верификација на посебна програма на Центарот за образование на возрасните ...
| | веќе видена | слични

Со формирањето на Советот за унапредување на високо образование и стратешки истражувања во Стопанската комора на Северна Македонија практично започна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТОПАНСКА КОМОРА ПОЧНУВА ПРОГРАМА ЗА РАЗВОЈ НА СТАРТАП БИЗНИСИ Наменета е за млади вработени и невработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: