И ЕХФ потврди: Митревски може да игра против Црна Гора!


Црна Гора продолжи да пишува историја на ова Европско првенство. Откако во групната фаза ги совлада Словенија и Македонија, во главната рунда на почетокот и ...
| | веќе видена | слични

Хрватската ракометна јавност е во шок по очајното издание на „коцкестите“ и убедливиот пораз од 26-32 на првиот дуел од главната фаза против Црна Гора. Овој ...
| | веќе видена | слични

Голманот на Црна Гора е во центарот на вниманието и во главната рунда на Европското првенство. Небојша Симиќ беше лидер во редовите на својата репрезентација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски, кој ја предводи владината делегација во официјалната посета на Бугарија, попладнево со највисоки државни почести беше пречекан на ...
сите 947 | | | веќе видена

На сличен чекор се одлучи и Велика Британија кои започнаа со повлекување на дел од вработените во нивнотото официјално претставништво во Украина. За професорот ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 282 | | | веќе видена

Пржинската влада ќе почека до нејзиниот пат во историјата - сите саката да ја нема, но опозицискиот предлог кој што денска велзе во законодавниот дом нем ад ...
сите 341 | | | веќе видена

Владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски денеска заминува во официјална посета на Софија каде што утре ќе се одржи заедничка седница на владите на ...
сите 605 | | | веќе видена

Најстудено утрово е во Крушево и во Берово со -12 степени. Во Крива Паланка се измерени -10, во Битола, Штип, Претор и Виница -9, осум степени под нулата е во ...
сите 245 | | | веќе видена

Денешната средба на сојузот на синдикати со владата на која требаше да се разговара за зголемување на минималната плата и за примена на законските измени за ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ЕХФ потврди: Митревски може да игра против Црна Гора!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: