Финска не планира да влезе во НАТО


2 копии

Се очекува британската министерка за надворешни работи Лиз Трас во февраури да ја посети Москва поради разговори со рускиот колега по должност Сергеј Лавров, ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу се согласил на состанок во Москва со неговиот британски колега Бен Валас, на кој ќе се разговара за руско-западната ...
| | веќе видена | слични

24 часа по завршувањето на последната средба меѓу вашингтон и москва за решавање на украинската криза, првата пратка од воената помош за Украина во висина од ...
| | веќе видена | слични

Британската министерка за надворешни работи Лиз Трус се очекува да ја посети Москва во февруари за да разговара со рускиот колега Сергеј Лавров, објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на САД Џо Бајден викендов ќе биде во Кемп Дејвид во близина на Вашингтон и ќе разговара со тимот за национална безбедност за сите аспекти на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 669 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 351 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финска не планира да влезе во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: