Лавина тргна кон Трифонов по неговото „мудрување“ за РСМ


8 копии

„Ковачевски во духот на заевизмот очекува со премиерот на Бугарија да изгради пријателски однос. Додека бугарските медиуми предвидуваат дека средбата со Радев ...
| | веќе видена | слични

„Додека Ковачевски и Бучковски сакаат да се промовираат како нова надеж во преговорите со Бугарија, Република Македонија продолжува да биде во најнеповолна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Мандатарот кој ќе го предложи составот на владата нема кредибилитет да преговара од името на македонскиот народ за неговиот идентитет. Очекувам да се слушне ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на пратеничко прашање на поранешната министерка за надворешни работи Екатерина Захариева, Петков повтори оти ставот на Бугарија за преговарачкиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во изјава за медиумите го искажа својот став по предлогот на Слави Трифунов да се симне бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска во изјава пред Соборниот храм во Скопје, на новинарско прашање во врска со предлогот на Слави Трифунов ...
| | веќе видена | слични

Слави Трифонов е еден од главните промотори и македономрзци промовирани во јавноста, а Ковачевски нема летимитет да преговара за идентитетот на македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавина тргна кон Трифонов по неговото „мудрување“ за РСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: