Борисов: Би поддржале отстапки што би ги направила владата на Петков кон Скопје

Ако бугарската влада направи отстапки кон Македонија и ги достави до парламентот, ние сме подготвени да ги поддржиме, изјави поранешниот бугарски премиер и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски веќе договорил средба со бугарскиот премиер Кирил Петков иако се уште не е на чело на македонската влада. Средбата според ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Специјалниот пратеник на македонската влада за решавање на спорот меѓу властите во Скопје и Софија, Владо Бучковски, е убеден дека во наредните месеци Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Убеден сум дека ситуацијата ќе биде појасна по средбата на новиот македонски премиер Димитар Ковачевски со неговиот бугарски колега Кирил Петков, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во новогодишното интервју за Алфа телевизија изјави дека не очекува динамична година на промени, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски во емисија на Алфа телевизија даде свој коментар во однос на улогата на ДУИ која што ќе ја има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешното гостување на телевизија Алфа се осврна и на прашањето за спорот со Бугарија за што вели за нас ...
| | веќе видена | слични

Познатиот бугарски драматург, поет и писател Стефан Цанев во интервју за новогодишното издание на софискиот весник „24 часа“ ги коментираше процесите во ...
| | веќе видена | слични

Нидал Алгафари, бугарски режисер, писател, поранешен извршен директор на Бугарската национална телевизија (БНТ) и политички пи-ар, смета дека Бугарија не може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Долниот дом на рускиот Парламент, Думата на 29 септември ќе дебатира за присоединување на окупираните делови на Украина, јави руската новинска агенција ТАСС ...
сите 204 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 242 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 61 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари со компанијата Алпак-еко од Скопје потпиша договор за управување со отпад од пакетување на територијата на општина ...
сите 32 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 132 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борисов: Би поддржале отстапки што би ги направила владата на Петков кон Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: