Премиерот Заев денеска поднесува оставка од функцијата


2 копии

Претседателот Стево Пендаровски вчера врз основа на членот 84, став 1, алинеја прва од Уставот, му го врачи мандатот за состав на нова влада на лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во емисијата Клик плус на ТВ 21 истакна дека граѓаните на локалните избори сакаа да испратат порака дека дел од работите ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме за тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Потпретседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев, во вечерашното гостување во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 рече дека од ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 , чијашто тема се ...
| | веќе видена | слични

Членот на Извршниот одбор на СДСМ, Андреј Петров вечерва во интервју за Телевизија 24 истакна дека СДСМ се обединува и подготвена е, има капацитет да се справи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеските вооружени сили соопштија дека продолжуваат со поморските и воздушните воени вежби околу Тајван. Командата на Источната зона на Кинеската ...
сите 680 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 247 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Примирјето меѓу Израел и Исламскиот џихад, што стапи на сила доцна синоќа, траеше во текот на ноќта, а израелската армија утринава објави дека ќе почне да ги ...
сите 196 | | | веќе видена

РБ Лајпциг наскоро треба да го официјализира враќањето на Тимо Вернер, но неколку извори пренесуваат дека „биковите“ успеала да ги победат гигантите ширум ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев денеска поднесува оставка од функцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: