Петров на ТВ 24: СДСМ се окрупнува, подготвена е да се справи со сите предизвици

Членот на Извршниот одбор на СДСМ, Андреј Петров вечерва во интервју за Телевизија 24 истакна дека СДСМ се обединува и подготвена е, има капацитет да се справи ...
| | веќе видена | слични

Два настапи за релативно кратко време на поранешниот градоначалник на Карпош и партиски секретар на СДСМ, Андреј Петров, ја отсликуваат состојбата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имам верба во новиот мандатар Димитар Ковачевски, сметам дека заслужува да му се помогне, бидејќи се нафаќа на тешка работа во тежок период после сите овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на Извршниот одбор на СДСМ, Андреј Петров вели дека овој период сега не е погоден за избори. Тој во гостувањето на „Утринска на Телма“ рече дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не би сакал да зборувам кога ќе се случат следните избори, но мислам дека овој период сега не е погоден за избори. Бројни се проблемите во државата, а изборите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Не се работи за мој професионален политички ангажман. Се враќам бидејќи имам верба во Димитар Ковачевски и сметам дека заслужува да му се помогне. Тој има ...
| | веќе видена | слични

Андреј Петров во утринската програма на Телма изјави дека неговото членување во Извршниот одбор на СДСМ не подразбира дека ќе биде во иднина министер во новата ...
| | веќе видена | слични

Нова година, нови премиери во Скопје и во Софија, нов начин на разговарање – ќе бидат ли овие новитети доволни за во оваа 2022 година да се надмине блокадата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петров на ТВ 24: СДСМ се окрупнува, подготвена е да се справи со сите предизвици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: