Новата влада како брод во немирно море


5 копии

Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП) и заменик-претседателката на СДСМ Сања Лукаревскам ги повика сите членови на СДСМ да се приклучат на партијата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Спој од искусни кадри и младост, според најавите треба да доминира во партиските структури, во кои се враќаат и најмалку двајца партиски ветерани..Пред ...
| | веќе видена | слични

Директорката на УЈП Сања Лукаревска изјави дека во новиот избор на Централниот одбор на СДСМ ќе има различни луѓе од општеството, добро познати на јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Поранешната потпретседателка на СДСМ Сања Лукаревска пред вечерашната седница на Централниот одбор, изјави дека сите партиски членови во моментов се потребни, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва пред одржувањето на Централниот одбор на партијата најави политика базирана на социјал-демократски вредности, ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот претседател на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски , во изјава за медиумите пред почетокот на вечерашната седница на Централниот одбор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 470 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Народот се одлучи за промени, над 70.000 граѓани на улица ја делигитимираа власта, ќе има целосна блокада доколку нема договор за избори ова лето, изјави на ...
сите 235 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 327 | | | веќе видена

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1012 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 419 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата влада како брод во немирно море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: