Интер со „петарда“ во Салерно испиша историја

Италијанските медиуми пренесуваат дека од таборот на Јувентус во јануарскиот преоден рок ќе се обидат да ангажираат играч на Интер. Станува збор за фудбалерот ...
| | веќе видена | слични

„Нероаѕурите“ моментално се први на табелата во Серија А по 19 одиграни кола со 46 освоени бода, два повеќе во однос на градскиот ривал Милан. Италија Шефот на ...
| | веќе видена | слични

Интер сака по секоја цена да го задржи Марсело Брозовиќ, а тоа подразбира да бидат прифатени и условите на Хрватот кој побара зголемување на платата. Тренерот ...
| | веќе видена | слични

Марсело Брозовиќ ќе биде член на Интер до јуни 2025 година и успеа да си издејствува договор на кариерата, што предвидува годишна плата од шест милиони евра. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Марсело Брозовиќ ќе го продолжи договорот со Интер. Соочени со жестоката конкуренција, челниците на Интер, решиле да ги исполнат барањата што ги поставил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Eкипата на Интер игра добра сезона во Серија А и годината ќе ја заврши како лидер на табелата и тоа секако е добра најава за 2022 година. Тимот од Милано игра ...
| | веќе видена | слични

Симоне Инѕаги воведе неколку промени откако го презеде кормилото на Интер, а меѓу тие промени беше и давањето голема минутажа на 24 годишниот лев бек, Федерико ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 169 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 132 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 300 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер со „петарда“ во Салерно испиша историја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: