Орхан Муртезани повеќе нема да ја раководи својата транспортна компанија, се подготвува за МЕПСО?

Орхан Муртезани, портпаролот на Алетернатива. може слободно да мисли на својот нов политички ангажман, откако повеќе не е управител на транспортната компанија ...
| | веќе видена | слични

Како еден од најсериозните проблеми во функционирањето на оваа држава е детекриран дека е партократијата. За време на Шарената револуција една од главните цели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ректорот на Американ Колеџ во Скопје, професорот Марјан Бојаџиев, смета дека со коалицискиот договор меѓу СДСМ и Алтернатива се кршат многу закони. Неговиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Беким Сали, кој беше шеф на кабинетот на Бујар Османи како министер за здравство, најверојатно ќе биде новиот министер за здравство на местото на Венко ...
| | веќе видена | слични

Нов министер за здравство ќе биде Беким Сали од Алтернатива, одлучи вчера партијата, откако таа позиција ја доби во разговорите со СДСМ како најголем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

За многу Украинци, членовите на баталјонот Азов се еквивалент на 300 Спартанци. Нивниот отпор го спречи напредувањето на Москва во јужна и источна Украина на ...
сите 393 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 361 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орхан Муртезани повеќе нема да ја раководи својата транспортна компанија, се подготвува за МЕПСО?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: