Со коалицискиот договор СДСМ – Алтернатива се поставуваат фиљан лица за директори, но при тоа се кршат дузина закони, смета Марјан Бојаџиев

Ректорот на Американ Колеџ во Скопје, професорот Марјан Бојаџиев, смета дека со коалицискиот договор меѓу СДСМ и Алтернатива се кршат многу закони. Неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

СДСМ и ДУИ го исполнија првото барање на новиот коалиционен партнер Алтернатива од списокот на функционери што го достави претседателот Африм Гаши, а кои треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изјавата на претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, дадена на вестите на Сител дека се работи за „многу индикативна иницијатива започната од политички ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ја оцени како „сериозен обид за политизирање“ на нејзината работа изјавата на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оценува дека нема основа да се отфрли предлогот на Алтернатива, по формирањето на новата влада, потпретседател на ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата ја покрена Иницијативата до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, а лидерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1060 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Народот се одлучи за промени, над 70.000 граѓани на улица ја делигитимираа власта, ќе има целосна блокада доколку нема договор за избори ова лето, изјави на ...
сите 235 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со коалицискиот договор СДСМ – Алтернатива се поставуваат фиљан лица за директори, но при тоа се кршат дузина закони, смета Марјан Бојаџиев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: