Кадрите на Алтернатива ќе се справуваат и со корона и со енергетската криза

Беким Сали, кој беше шеф на кабинетот на Бујар Османи како министер за здравство, најверојатно ќе биде новиот министер за здравство на местото на Венко ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

СДСМ и ДУИ го исполнија првото барање на новиот коалиционен партнер Алтернатива од списокот на функционери што го достави претседателот Африм Гаши, а кои треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изјавата на претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, дадена на вестите на Сител дека се работи за „многу индикативна иницијатива започната од политички ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ја оцени како „сериозен обид за политизирање“ на нејзината работа изјавата на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оценува дека нема основа да се отфрли предлогот на Алтернатива, по формирањето на новата влада, потпретседател на ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата ја покрена Иницијативата до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, а лидерот ...
| | веќе видена | слични

За Собранието нема пречка Хусни Исмаили да се избере за потпретседател. Се додека некој не е осуден со правосуден акт, презумцијата на невиност е над сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1060 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 100 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кадрите на Алтернатива ќе се справуваат и со корона и со енергетската криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: