Филипче вели доста е од политика, се враќа на својата професија

Аналитичарот Агим Јонуз го повикува лидерот на Алтернатива Африм Гаши на ТВ дуел за да го убеди дека постои и најмала шанса до јануари 2022 година Бугарија да ...
| | веќе видена | слични

„Аналитичарот од Скопје Агим Јонуз јавно го предизвика лидерот на Алтернатива Африм Гаши.“ – објави информативната агенција на албански јазик ИНА, која го ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи кој смени страна и стана дел од власта затоа што бил информиран од високи западни дипломати и од сопругата дека на 14 ...
| | веќе видена | слични

Изборите им беа за прогресивност, добија клоца. Купувањето пратеници за ново мнозинство им беше за датум и ЕУ, добивме клоца. Кога не добивме ни едно - ни ...
| | веќе видена | слични

Се уште опстојувам во моето убедување за европска Македонија и со мојата одлука допринесов да имаме стабилно мнозинство во Парламентот без никакви политички ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи за Фокус изјави дека се наближува денот кога ќе добиеме датум за започнување на преговори со ЕУ, можеби уште во јануари. -Се уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата владина коалиција беше направена под изговорот дека на Македонија ѝ е потребна стабилна власт, поради позитивните сигнали од Софија и Брисел по ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што Бугарија ја потврди својата позиција и остана блокадата за Македонија, пратеникот Кастриот Реџепи тврди дека е блиску е денот кога ќе дојде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 392 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 285 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 292 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче вели доста е од политика, се враќа на својата професија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: