Во последните 10 години преполовен бројот на производителите на тутун

Европската централна банка (ЕЦБ) денеска соопшти дека до март 2022 година ќе заврши со кризните стимулации за економијата во еврозоната, а потоа ќе ги засили ...
| | веќе видена | слични

Банката на федерални резерви (ФЕД) агресивно ќе го намали месечниот откуп на обврзници и ќе почне да ја зголемува референтната каматна стапка од пролетта 2022 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на нафтата денеска паднаа под 73 долари за барел на меѓународните пазари, по зачестените индикации дека следната година понудата ќе ја надмине ...
| | веќе видена | слични

Mонетарната политика е соодветна на макроекономските услови. Неизвесноста и ризиците од понатамошниот тек на пандемијата предизвикана од Ковид-19 и понатаму ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Годишниот раст на инфлацијата за ноември е малку над очекувањата, но периодот на оцена е кус, додека неизвесноста околу движењето на светските цени на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дефинитивно е јасно кои се селекциите кои се пласираа од 13-тото до 22-рото место на Европското првенство во ракомет во Унгарија и во Словачка. Македонија ...
сите 697 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во емисијата 24 анализа новата влада ја оцени како влада на која треба да и се даде шанса. Зависи каква ќе биде кохезијата во ...
сите 230 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

На крајот од прес конференцијата помеѓу премиерите на Македонија и Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков се случи еден интересен момент. Од Бугарија, ...
сите 95 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во последните 10 години преполовен бројот на производителите на тутун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: