Цената на електричната енергија ќе се зголеми до 10 отсто


ЕСМ ќе биде задолжен да ја покрие комплетната побарувачка на струја на универзалниот снабдувач ЕВН Хоум наменета за домаќинствата и малите потрошувачи во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пристигна првото барање за цената на електричната енергија доставено од ЕВН дистрибуција. Согласно нивното барање, пред сè, заради зголемени трошоци за набавка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров беше гостин во емисијата „360 степени“ емитувана на 14.1.2022 година (петок), при ...
сите 244 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Црна Гора е вториот противник на Македонија на Европското првенство, средба за која селекторот Кирил Лазаров направи две измени во составот ...
сите 530 | | | веќе видена

АД ЕСМ ги поздравува мерките кои ги преземаат Владата на Р. Северна Македонија и РКЕ за надминување на кризата со снабдување со електрична енергија и на ...
сите 541 | | | веќе видена

Американските конгресмени кои побараа Бугарија да го тргне ветото од македонските евроинтеграци, останаа без одговор. Бугарскиот амбасадор во САД, Тихомир ...
сите 613 | | | веќе видена

Директорот на „Фајзер“, Алберт Бурла, застана на страната на Новак Ѓоковиќ и вели дека со тоа што неодамна прележал корона, тој има одличен имунитет, па не е ...
сите 754 | | | веќе видена

Посилен земјотрес со јачина од 4,3 степени го потресе Призрен, а потоа се прошири од Албанија до Црна Гора Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на електричната енергија ќе се зголеми до 10 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: