ЕСМ даде цена, на ред е Регулаторна комисија за енергетика


2 копии

Притиснати од зголемените трошоци за електрична енергија, стопанствениците бараат сопствени алтернативни решенија. Основен услов за да излезат што побезболно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имено фирмите во земјава кои трошат електрична енергија во текот на денот и за време на ноќта според новиот пакет Ден и Ноќ Фикс тие треба да плаќаат цена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените за струја за правните лица од 1 јануари се за пет и пол пат поскапи во споредба со овој месец или само претходниот ден од старата година 31.12.2021 ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од сумата што граѓаните ја плаќаат за струја одат за државниот производител ЕСМ и за Електродистрибуција, фирма ќерка на ЕВН. За обновливи извори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 979 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 462 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ даде цена, на ред е Регулаторна комисија за енергетика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: