Васко Ковачевски: Очекуваме владата да донесе одлука за препорачана цена на електричната енергија


На прес – конференција во РЕК Битола, Ковачевски потврди дека во 2022 година кон ЕВН Хоум ќе испорачуваат 100 проценти електринчна енергија наместо досегашниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Понудата што ја достави на петтиот тендер на ЕВН Хоум изнесува 41 евро за мегават час електрична енергија и е за 13,6 отсто повисока од понудата за периодот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути По 41 евро за мегават час АД ЕСМ ќе му ја продава електричната енергија од домашното производство на ЕВН Хоме. Државната компанија ...
| | веќе видена | слични

За домаќинствата и за малите потрошувачи, ЕСМ понуди струја по цена од 41 евра за мегават-час, што е за 13,6 проценти повеќе од цената по која сега ја продава, ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ даде понуда на петтиот тендер на ЕВН Хоме за набавка на електрична енергија за периодот јауари-јуни 2022 година. ЕВН Хоме распиша два тендери за набавка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 247 | | | веќе видена

Прво доцна доаѓате, мислам дека требаше вие да побарате да дојде овде одамна. Дојдовте инспирирано од господинот Петков бидејќи тој веднаш побара пред ...
сите 251 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 113 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 47 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Владејачките партии во парламентот се задоволни од работата на владата на Кирил Петков за напредокот во односите со Република Северна Македонија (РСМ), а ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Васко Ковачевски: Очекуваме владата да донесе одлука за препорачана цена на електричната енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: