Словенија планира да им наплаќа болнички трошоци на невакцинираните

4 копии

Германските пратеници денеска расправаат за нацрт-законот со кој задолжителната вакцинација на вработените во болниците и домовите за стари лица ќе биде услов ...
| | веќе видена | слични

 Бројот на вакцинирани граѓани против Ковид-19 со прва, втора или трета доза постепено расте во општините Гевгелија, Богданци и Дојран, кои се под наша ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Предусловите за патување во Грција се продолжени за уште една седмица, а единствената промена се однесува на оние кои прележале ковид-19 и потврдата повеќе не ...
| | веќе видена | слични

За вакцинираните и невакцинираните, правилата остануваа исти и непроменети, за првите потребен е сертификат за вакцинација, а за вторите негативен ПЦР или ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Австриската влада предводена од конзервативците во четвртокот ги претстави деталите за планот за воведување задолжителна вакцинација. Имено, одлуката би се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 579 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 246 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 86 | | | веќе видена

На прашањето дали Бугарија треба или не треба да влезе во еврозоната, би одговорила со друго прашање: Има ли некој во Бугарија што сака да падне Валутниот ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија планира да им наплаќа болнички трошоци на невакцинираните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: