Денковски брани за десетка: Двојната одбрана против Силекс


Денес Силекс со 3:1 го совлада Тетекс во рамките од втората македонска лига, а посебно внимание привлече голот кој го постигна Јордан Серафимовски. Играчот на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во второлигашката конкуренција во Македонија, се случи едно од најголемите промашувања оваа година. Истото доаѓа од Виница, од натпреварот Слога Виница ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево беа одиграни три од четирите предвидени дуели во четвртфиналната рунда, додека средбата меѓу Пелистер и Вардар беше ...
| | веќе видена | слични

Струга Трим и Лум се пласираше во полуфиналето од Купот на Македонија, откако во крајно интересен натпревар во четвртфиналето ја елиминираше фаворизираната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите три четвртфинални меча од Купот на Македонија кои се играа денеска се решаваа на пенали, Шкендија и Шкупи доживеаа елиминација.На трите четвртфиналиња ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одигра три од четирите планирани средби во четвртфиналето од Купот на Македонија, како што е веќе познато поради лошите услови на теренот во Битола, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 452 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 281 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 852 | | | веќе видена

Имаше нешто недокажано во вчерашната забелешка на премиерот Кирил Петков, го коментира потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова барањето на бугарскиот ...
сите 700 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денковски брани за десетка: Двојната одбрана против Силекс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: