270 МИЛИОНИ ЕВРА: Прва француска стратешка инвестиција во соларен парк во Македонија

Време зa читање: 2 минути Македонија ќе добие соларен парк, кој ќе биде еден од најголемите во Европа со капацитет за производство на електрична енергија од ...
| | веќе видена | слични

Професоре Филкоски, државата е погодена од енергетска криза и неизвесност околу цените за домаќинствата по нова година. Каде ги гледате причините ваквата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред пет години кога СДС дојде на власт во „нашата земја“ никој не можеше да поверува дека државата ќе се врати назад 30 години во сите сегменти на ...
| | веќе видена | слични

Овој месец, втора година по ред, ќе се одржи регионалната кампања „Обединет Балкан за чист воздух“, која има цел да ја подигне свеста на граѓаните во регионот ...
| | веќе видена | слични

Според последните официјални податоци на Евростат за првата половина од годинава жителите на Украина плаќаат најевтина струја во Европа, киловат-час ги чини ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Што поскоро да се затворат термоелектраните на јаглен во регионот, а граѓаните да учествуваат во одлучувањето е фокусот на регионалната кампања „Обединет ...
| | веќе видена | слични

Градот Виена ќе инвестира 2,8 милијарди евра во мерки за заштита на климата во 2022 и 2023 година. „Првиот буџет на градот Виена усвоен за две години носи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

270 МИЛИОНИ ЕВРА: Прва француска стратешка инвестиција во соларен парк во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: