Неизбежната пропаст на ЕЛЕМ, следи проектот на СДСМ: Врати инвертер, земи печка на дрва


Пред пет години кога СДС дојде на власт во „нашата земја“ никој не можеше да поверува дека државата ќе се врати назад 30 години во сите сегменти на ...
| | веќе видена | слични

Од денес Република Македонија во наредните 6 месеци ќе биде во енергетска кризна состојба заради недостаток на електрична енергија и состојбите на пазарите на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Македонија е длабоко навлезена во енергетската криза и не е во можност да се справи со предизвиците и последиците предизвикани од кризата. Електроенергетскиот ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната собраниска седница парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ не ги прифати двете барања на ВМРО-ДПМНЕ: Да се обезбедат 250 милиони евра за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ ниту на четвртиот тендер на ЕВН Хоум не достави понуда за електрична енергија за снабдување на домаќинствата и малите потрошувачи, дознава Бидејќи ниту ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ повторно не достави понуда на тендерот за струја што го објави универзалниот снабдувач, од кого со електрична енергија се снабдуваат речиси сите ...
| | веќе видена | слични

Колку ќе поскапе струја – јавноста и денеска нема да знае. Пропадна и четвртиот тендер на ЕВН, за набавка на електрична енергија за домаќинствата. ЕСМ повторно ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ попладнево соопшти дека не доставиле понуда до универзалниот снабдувач ЕВН Хоум затоа што одлуката од Владата во однос на препорачаната цена и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Дефинитивно е јасно кои се селекциите кои се пласираа од 13-тото до 22-рото место на Европското првенство во ракомет во Унгарија и во Словачка. Македонија ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во емисијата 24 анализа новата влада ја оцени како влада на која треба да и се даде шанса. Зависи каква ќе биде кохезијата во ...
сите 230 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 36 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неизбежната пропаст на ЕЛЕМ, следи проектот на СДСМ: Врати инвертер, земи печка на дрва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: