По енергетската криза струјата од увоз ќе биде тројно поскапа

Според последните официјални податоци на Евростат за првата половина од годинава жителите на Украина плаќаат најевтина струја во Европа, киловат-час ги чини ...
| | веќе видена | слични

Постепена енергетска транзиција во Македонија е неопходност и нешто неминовно во наредните децении, но можностите за брза транзиција се мошне ограничени. Кои ...
| | веќе видена | слични

Европската унија треба да ги засили активностите и да инсистира земјите од Западен Балкан да го намалат загадувањето и да се усогласат со барањата за емисии, ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза и најавата за поскапување на струјата, кај граѓаните внесе неизвесност и страв кој навестува уште поголемо намалување на домашниот буџет и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетската јавност во Македонија, но и секој граѓанин со право е загрижен за цената на електричната енергија во претстојниот период, пишува портлаот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Предвидени се субвенции за 45 илјади граѓани, кои ќе добиваат по илјада денари месечи за покривање на трошоците за електрична енергија и огрев“ потенцираше ...
| | веќе видена | слични

Единствен излез од енергетската криза за Македонија е сончевата енергија и наместо државата да субвенционира странски инвеститори или да влегува во јавно ...
| | веќе видена | слични

Професоре Филкоски, државата е погодена од енергетска криза и неизвесност околу цените за домаќинствата по нова година. Каде ги гледате причините ваквата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 648 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ја отфрли идејата сега да се воведат економски санкции кон Русија, велејќи дека тие ќе ја намалат ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По енергетската криза струјата од увоз ќе биде тројно поскапа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: