Ковачевски за МИА: Да извлечеме поука и да се менуваме, фокус на обединувањето, европската агенда и реалните проблеми на граѓаните


СДСМ треба интензивно да ја спроведува европската агенда, но не може да очекуваме дека ЕУ или некој друг ќе ни ги реши проблемите. Приоритет мора да е ...
| | веќе видена | слични

„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
| | веќе видена | слични

-Најважно е внатрешната организација да ја направиш врз принципи каде што ќе го почитуваш секој поединец и нема да заборавиш кој ти помогнал и на каков начин. ...
| | веќе видена | слични

Планот ми е до 2028 година СДСМ да остане и да ги зајакне приматот на водечка политичка организација во државата, тоа значи да биде конкурентна на следните ...
| | веќе видена | слични

Мојот план е СДСМ да го зајакне и задржи приматот на водечка партија и да победи на парламентарните избори во 2024 година, вели во Утрински Брифинг, Јован ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јован Деспотовски, актуелниот в.д. директор на Дирекцијата за технолошко-индустриски развојни зони поднесе кандидатура за нов лидер на СДСМ на изборите на 12 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мојата најава за можна кандидатура беше поради чувството, поривот дека можам да допринесам работите да се вратат во колосек, вели поранешниот организациски ...
| | веќе видена | слични

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски за МИА: Да извлечеме поука и да се менуваме, фокус на обединувањето, европската агенда и реалните проблеми на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: