Деспотовски: Основна цел на „Концепт 28“ е децата да останат во државава откако ќе завршат со студии


„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова беше очекуван исход во СДСМ, имајќи предвид дека претходниот претседател се повлече од членството. Тоа што беше очекувано беше дека членството на партијата ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, новиот претседател на СДСМ, очекувано постигна убедлива предност пред своите двајца противкандидати на вчерашните внатрепартиски избори, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ, Венко Филипче, со пофално слово за досегашниот лидер на владејачката партија и премиер во заминување Зоран ...
| | веќе видена | слични

Двете најголеми политичи партии во земјава СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ вчера ги избраа своите лидери на партии. СДСМ со 37.649 гласови го избра Димитар Ковачевски за ...
| | веќе видена | слични

Со освоени 37.649 гласа, Димитар Ковачевски стана новиот претседател на СДСМ. Порача дека ќе работи на обединување на партијата, на социјалдемократските ...
| | веќе видена | слични

На 12.12.2021 година во СДСМ на вонредните внатрепартиски избори за наследник на Зоран Заев, е избран Димитар Ковачевски. Гласале вкупно 44.406 членови на ...
| | веќе видена | слични

Почитувани другарки и другари, драги социјалдемократи, Денес е голем ден за демократијата во Македонија. Денес е голем ден за внатерпартиската демократија на ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, актуелен заменик-министер за финансии, е нов лидер на СДСМ. На вонредните внатрепартиски избори, Ковачевски ги победи противкандидатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 540 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 554 | | | веќе видена

Приведен е 22 годишникот кој вчера вечер ја прегази 24 годишната девојка на пешачки премин кај Сити мол, а таа на лице место го загуби животот. Тој во моментов ...
сите 104 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 388 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ денес се сретна со амбасадорката на САД во Северна Македонија, Кејт Мери Брнз. На средбата се разговараше за ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски: Основна цел на „Концепт 28“ е децата да останат во државава откако ќе завршат со студии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: