(ВО ЖИВО) Прес конференција на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски


7 копии

Ве известуваме дека денеска, 02.12.2021 година (четврток) со почеток во 11:00 часот, прес-конференција ќе одржи министерот за информатичко општество и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

• „Mastercard“ во соработка со македонското Министерство за информатичко општество и администрација (МИОА) ги претстави првите услуги за дигитален идентитет на ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија ја претстави првата Национална програма за дигитален идентитет – во партнерство со „Mastercard“ – со цел унапредување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првата организација што ја користи услугата ID Service управувана од „Evrotrust“, е НЛБ Банка Скопје. Преку услугата обезбедена од НЛБ Банка Скопје, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 420 | | | веќе видена

Историјата ставена во втор план, со фокус на градење на добрите односи меѓу граѓаните на Северна Македонија и Бугарија, зајакнување на соработката во повеќе ...
сите 439 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 395 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 249 | | | веќе видена

Барањето на официјална Софија Скопје да испрати нота до Обединетите нации во која ќе каже дека со краткото име Северна Македонија нема територијални претензии ...
сите 464 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 281 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 280 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков очекува Македонија наскоро да има амбасадор во Бугарија. Тој го изјави тоа за бугарските новинари кои известуваат за посетата ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВО ЖИВО) Прес конференција на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: