Алтернатива утревечер ќе излезе со став дали ќе биде дел од владината коалиција


Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Дефинитивната одлука дали Алтернатива ќе биде дел од Владата ќе биде донесена вечерва по седница на највисокото партиско тело – Централен совет. Партиската ...
| | веќе видена | слични

Централниот совет на Алтернатива вечерва во Тетово треба да донесе конечна одлука дали ќе биде дел од Владата.„Седница на Централниот совет на Алтернатива ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште повтори дека не се согласува со преговорите кои ги има партијата Алтернатива за влез во Владата. -Алтернатива ги ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива со соопштение одговори на барањето на Алијанса за Албанците , нивниот довчерашен коалициски партнер, да одговори дали се уште е валиден договорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Клубот на пратеници со почеток во 13 часот претседателот на Владата на Северна Македонија, Зоран Заев и претседателот на политичката партија Алтернатива, ...
сите 503 | | | веќе видена

Не го исполнува условот од статутот, најмалку еднаш да бил избран од Конгресот за член на некој од партиските органи.Во игра остануваат тројца кандидати, за ...
сите 400 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 321 | | | веќе видена

Новиот вид на омикрон содржи честички на настинка, а еве што значи тоа за нашата одбрана од вирусот - дали поради тоа ќе бидеме позаштитени или сосема ...
сите 231 | | | веќе видена

Во саботата, во 21.30 часот кај наплатна рампа Смоквица, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор и Граничен премин „Богородица“ ги ...
сите 391 | | | веќе видена

По одлуката на Алтернатива да се вклучи во парламентарното мнозинство, веќе, иако неофицијално, е договорено оваа партија да го предводи Министерството за ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтернатива утревечер ќе излезе со став дали ќе биде дел од владината коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: