Наполи платиле само 36 милиони за Осимен, иако пријавија трансфер од 81 милиони евра

Трансферот на Виктор Осимен од Лил во Наполи повторно е во центарот на вниманието на француските медиуми, откако угледниот спортски весник „Л’Екип“ тврди дека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот италијански шампион Јувентус се соочува со сериозни проблеми затоа што финансиската полиција почна истрага за финансиите во клубот во период од ...
| | веќе видена | слични

Истрага за „штелување“ на сметките се води против неколку клубови од Серија А, под лупа е и најскапиот трансфер во историјата на Наполи, односно зделката со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанскиот спортски весник „Кориере дело спорт“ тврди дека Јувентус се само еден од повеќето фудбалски клубови под истрага на финансиската полиција за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јувентус и официјално се јави со соопштение дека соработуваат со истрагата за финансиски малверзации и се сигурни дека нивната позиција ќе биде потврдена како ...
| | веќе видена | слични

Од минута во минута се појавуваат нови детали за скандалот во кој италијанската полиција денеска влезе во канцелариите на прволигашот Јувентус чие раководство ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат да излегуваат нови детали за скандалот во кој полицијата влезе во канцелариите на Јувентус и се испитуваат дури 42 трансфери. Покрај трансферите, ...
| | веќе видена | слични

Според пишувањата на АНСА, обвинителството се сомнева дека Јувентус имал приватен договор со Кристијано Роналдо и оваа соработка ја нема во официјалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Мојата цел е да победам и да го вратам социјалдемократскиот сојуз на победничките шини, изјави вечерва во Тема на денот на Сител Фросина Ременски, кандидат за ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наполи платиле само 36 милиони за Осимен, иако пријавија трансфер од 81 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: