КОНМЕБОЛ и кажа „не“ на ФИФА

2 копии

Швајцарското обвинителство поднесе обвинение против поранешниот претседател на ФИФА, Сеп Блатер, и поранешниот шеф на УЕФА, Мишел Платини, поради измама и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот претседател на ФИФА, Сеп Блатер и поранешниот прв човек на УЕФА, Мишел Платини се обвинети за измама во Швајцарија. Јавното обвинителство во оваа ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на ФИФА, Сеп Блатер и поранешниот прв човек на УЕФА, Мишел Платини, од страна на швајцарското обвинителство се обвинети за неколку ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо во изминативе 20 години постави голем број на рекорди кои тешко дека во скоро време ќе бидат достигнати во светски рамки. Португалецот ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на оделот за борба против финансискиот криминал на најгласната земја против организација на СП во Катар, Норвешка му порача на светот дека треба ...
| | веќе видена | слични

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ Тур де Франс се враќа во Британија во 2026 година? Тур де Франс би можел да се врати во Велика Британија во 2026 година, откако Владата потврди ...
| | веќе видена | слични

Проектот за кој станува збор ѝ врти грб на речиси 100-годишната светска фудбалска традиција, игнорирајќи ја историјата на еден од најважните спортски настани ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето од три на пет замени привремено беше воведено во мај 2020 година, како одговор на пандемијата на коронавирусот и пренатрупаниот распоред на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 746 | | | веќе видена

За „Дерби“ од Унгарија, Ристе Влахов Македонската репрезентација не успеа да направи изненадување и загуби од Данска во последниот натпревар на Европското ...
сите 704 | | | веќе видена

Владата на заевизмот на чело со пиунот Ковачевски молчат и не откриваат какви преговори водат со Бугарија. Имаме молк од владата на заевизмот за содржината на ...
сите 267 | | | веќе видена

Јас се радувам што историската комисија е една од пет и не е единствена. Ќе направиме таа да работи почесто и да биде пофункционална со дијалог, рече во Тема ...
сите 115 | | | веќе видена

Ништо ново од ВМРО-ДПМНЕ. Новата Влада предводена од СДСМ само што ја презеде функцијата, а од Белата палата почнаа со канонада обвинувања на нејзина сметка. ...
сите 88 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 78 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју во емисијата Анализа на ТВ 24 вели дека е подготвен да разговара за измени во Изборниот законик во однос ...
сите 239 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОНМЕБОЛ и кажа „не“ на ФИФА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: