КОНМЕБОЛ и кажа „не“ на ФИФА

2 копии

Швајцарското обвинителство поднесе обвинение против поранешниот претседател на ФИФА, Сеп Блатер, и поранешниот шеф на УЕФА, Мишел Платини, поради измама и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот претседател на ФИФА, Сеп Блатер и поранешниот прв човек на УЕФА, Мишел Платини се обвинети за измама во Швајцарија. Јавното обвинителство во оваа ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на ФИФА, Сеп Блатер и поранешниот прв човек на УЕФА, Мишел Платини, од страна на швајцарското обвинителство се обвинети за неколку ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо во изминативе 20 години постави голем број на рекорди кои тешко дека во скоро време ќе бидат достигнати во светски рамки. Португалецот ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на оделот за борба против финансискиот криминал на најгласната земја против организација на СП во Катар, Норвешка му порача на светот дека треба ...
| | веќе видена | слични

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ Тур де Франс се враќа во Британија во 2026 година? Тур де Франс би можел да се врати во Велика Британија во 2026 година, откако Владата потврди ...
| | веќе видена | слични

Проектот за кој станува збор ѝ врти грб на речиси 100-годишната светска фудбалска традиција, игнорирајќи ја историјата на еден од најважните спортски настани ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето од три на пет замени привремено беше воведено во мај 2020 година, како одговор на пандемијата на коронавирусот и пренатрупаниот распоред на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лиценците и одземената документација на превозникот Беса Транс од македонското обвинителство се предадени на бугарското обвинителство, кое ги истражува ...
сите 507 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОНМЕБОЛ и кажа „не“ на ФИФА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: